Úvod E-Knihy Rituál

Rituál
Ukázka ke stažení

Rituál

Jan-Marek Šík, Lenka Šíková

E-KnihyFantasy, sci-fiFantasy

Rituál — tajemný obřad, během něhož se ze dne na den stanete dospělými. Po Soudcově rozhodnutí už nic nebude stejné jako dřív.  Ve světě, kde je magie každodenní součástí života, l...  Více

229 Kč /  367 
Cena vč. DPH

Koupit
Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

Popis

Rituál — tajemný obřad, během něhož se ze dne na den stanete dospělými. Po Soudcově rozhodnutí už nic nebude stejné jako dřív. 

Ve světě, kde je magie každodenní součástí života, lesy ukrývají dávná tajemství a vlastní vůli mohou mít i kameny, oslaví Edra a její kamarádky už brzy šestnácté narozeniny. Více než závěrečné zkoušky ve škole je však trápí Rituál a otázka, kým se v životě stanou. Něco tady totiž nehraje. 

O tom, jak vlastně Rituál probíhá a nakolik mohou o svém osudu rozhodovat ony samy, nechce nikdo mluvit. A jelikož dívky nehodlají jen nečinně čekat, vydávají se pátrat na vlastní pěst. Cesta je dovede až k základním otázkám dotýkajícím se jejich životů a postaví je tváří v tvář zlu, které se do jejich světa snaží proniknout. 

––––

Na nejnižším ochozu přímo před užaslými dívkami stála vysoká vyzáblá žena s dlouhatánskými rozježenými vlasy barvy bouřkového nebe, oblečená do šedavé pytlovité tuniky. Nedalo se poznat, jak je stará, mohlo jí být pětadvacet stejně dobře jako padesát. Měla orlí nos, bílou pleť a černé kruhy pod očima, které na ně hleděly se sžíravou intenzitou. Kolem krku se jí houpalo nezměrné množství šňůrek, na nichž byly zavěšeny různě velké kusy pergamenu, a tvořily tak poněkud výstřední náhrdelník.

Ani jedna z nich se neodvažovala pohnout. Celé to trvalo neuvěřitelně dlouho.

Žena si je beze spěchu prohlížela, jako by snad nikdy neviděla trojici patnáctiletých holek, a Edra měla co dělat, aby se neskácela k zemi.

Bylo zcela zjevné, že se poprvé setkává s opravdovou čarodějnicí.
-
ukázka z knihy

Zobrazit více

Detaily

Autor Jan-Marek Šík, Lenka Šíková
Vydavatel Host
Vydáno 2019
Počet stran 408
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (761 kB), pdf2 (3 MB), mobi (1 MB)
ISBN 978-80-757-7821-5