Úvod E-Knihy Behemot

Behemot

Joshua B. Freeman

E-KnihyNaučná pro dospěléUmění, kultura a řemeslaDějiny & faktaŘemeslaRomány, povídky, novely

Behemot
Ukázka ke stažení

I moderní civilizace si vychovala svého Behemota, svou vlastní nepřemožitelnou supící obludu, která zotročuje lidstvo a požírá zemi: továrnu. Žijeme ve světě vyrobeném v továrně. Pocházejí z ní věci, které nás obklopují ...  Více

Koupit
Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

Popis

I moderní civilizace si vychovala svého Behemota, svou vlastní nepřemožitelnou supící obludu, která zotročuje lidstvo a požírá zemi: továrnu.

Žijeme ve světě vyrobeném v továrně. Pocházejí z ní věci, které nás obklopují a bez nichž si nedovedeme představit moderní život. A i ten do značné míry utvářejí a organizují továrny.

Historik Joshua B. Freeman v erudované a zároveň čtenářsky přístupné knize zkoumá moderní svět a průmyslovou revoluci z nečekané perspektivy: prostřednictvím samotných továren. První mechanizované tkalcovské stavy, monstrózní ocelárny i současné plně automatizované výrobní linky jsou hlavními protagonisty širšího příběhu moderní civilizace: určují podobu a hodnotu práce, a tudíž formují společenské vztahy i politiku, kousek po kousku požírají přírodní zdroje a neustále chrlí další a další výrobky, jež dnes definují člověka a ničí planetu.

-----

Více než ekonomickými dějinami nebo kronikou architektonických vylepšení a pracovních hnutí je Behemot velkolepým a ambiciózním popisem zanikajícího světa, který však stále živí národní představivost.

— The New York Times

Freeman ukazuje, jak obrovský vliv měly továrny na to, jakým způsobem pracujeme, myslíme, cestujeme, bavíme se a bojujeme.

— The Washington Post

Zobrazit více

Detaily

Autor Joshua B. Freeman
Vydavatel Host
Vydáno 2019
Počet stran 422
Formáty PDF pro čtečky
Velikost pdf2 (4 MB)
ISBN 978-80-275-0006-2