Úvod E-Knihy Klinická radiobiologie

Klinická radiobiologie

kolektiv a, Renata Havránková

Naučná pro dospěléE-KnihyUčebnice, odborná literaturaMedicína, zdravotnictví

Klinická radiobiologie
Ukázka ke stažení

Publikace přináší ucelený pohled na celý obor – od nejnovějších poznatků vlivu ionizujícího záření na subcelulární úrovni před důsledky poškození na tkáňové úrovni po klinické následky (nemoc z ozáření). Zabývá se...  Více

Koupit

Jak číst E-knihu?

Popis

Publikace přináší ucelený pohled na celý obor – od nejnovějších poznatků vlivu ionizujícího záření na subcelulární úrovni před důsledky poškození na tkáňové úrovni po klinické následky (nemoc z ozáření).

Zabývá se problematikou ozářených, respektive kontaminovaných osob, diagnostikou a specializovanou léčbou v centrech k tomu určených. Pozornost je věnována rovněž možnostem využití radioprotektivních látek, včetně jejich nežádoucích účinků.

V neposlední řadě se čtenář seznámí s úkoly integrovaného záchranného systému v případě radiačního ohrožení a konkrétními radiačními nehodami a haváriemi, které v minulosti ohrozily lidstvo i životní prostředí.

Autorský kolektiv se skládá z lékařů a specialistů v oblasti radiobiologie, molekulární biologie, ionizujícího záření, radiační ochrany, specialistů v oboru vnitřní lékařství a medicíny katastrof. Publikace spojuje vlastní zkušenosti autorů s poznatky získanými na základě studia literatury.

Zobrazit více

Detaily

Autor kolektiv a, Renata Havránková
Vydavatel Grada
Vydáno 2020
Počet stran 184
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (9 MB), mobi (13 MB), pdf2 (5 MB)
ISBN 978-80-247-4098-0