Úvod E-Knihy Management kvality a rizik psychiatrické péče

Management kvality a rizik psychiatrické péče

Adam Žaludek

E-KnihyKariéraNaučná pro dospěléUčebnice, odborná literaturaManagement, řízení, personalistikaMedicína, zdravotnictvíNelékařské zdravotnické oboryPodnikání, obchod

Management kvality a rizik psychiatrické péče
Ukázka ke stažení

Kniha je v České republice unikátní svou tematikou. I přes stupňující se zájem vlády a Ministerstva zdravotnictví o kvalitu zdravotních služeb podobná monografie na našem trhu neexistuje. V současné době probíhá reforma...  Více

Koupit

Jak číst E-knihu?

Popis

Kniha je v České republice unikátní svou tematikou. I přes stupňující se zájem vlády a Ministerstva zdravotnictví o kvalitu zdravotních služeb podobná monografie na našem trhu neexistuje.

V současné době probíhá reforma psychiatrické péče a ze sdělovacích prostředků se stále častěji dozvídáme o nejrůznějších aspektech duševního zdraví. Odborná veřejnost vynakládá značné úsilí na destigmatizaci psychiatrie. Do středu zájmu se dostává též zásadní otázka kvality a bezpečí v této oblasti.

Přitom psychiatrická péče zažívá mnohá příkoří a nepochopení ze strany široké veřejnosti i odborníků. Má velmi nejistý legislativní rámec a je značně podfinancována. A to i přesto, že spotřeba neuropsychofarmak vykazuje stoupající trend a lůžkové i ambulantní kapacity jsou naplněny. Nárůst počtu konzumentů péče s sebou přináší i zátěž ve formě žalob, kdy často jedinou oporou, která zdravotníkům zůstává, je řádně vedená dokumentace.

Management rizik a sledování kvality zdravotní péče je důležitou součástí péče o psychiatrické pacienty. Stejně jako management nežádoucích událostí ve zdravotnictví je v současné době toto téma více než aktuální. S probíhající reformou psychiatrické péče souvisí právě otázka kvality a bezpečí v této oblasti.

Zobrazit více

Detaily

Autor Adam Žaludek
Vydavatel Grada
Vydáno 2020
Počet stran 248
Formáty PDF pro čtečky
Velikost pdf2 (4 MB)
ISBN 978-80-271-2275-2