Úvod E-Knihy Strážci majáku

Strážci majáku

Strážci majáku
Ukázka ke stažení

Strážci majáku

Autor:
Vydal:

Moře si tajemství nechává pro sebe… Cornwall, 1972. Z odlehlého majáku kilometry od pobřeží zmizeli tři jeho strážci. Vstupní dveře zůstaly zamčené zevnitř. Hodiny se zastavily. V záznamech o počasí hlavní strážce popis...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

225 Kč /  360 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Moře si tajemství nechává pro sebe…

Cornwall, 1972. Z odlehlého majáku kilometry od pobřeží zmizeli tři jeho strážci. Vstupní dveře zůstaly zamčené zevnitř. Hodiny se zastavily. V záznamech o počasí hlavní strážce popisuje velkou bouři, nebe však bylo celý týden jasné.

Co se s těmito muži na odlehlé věži v moři stalo? Rozbouřené moře šeptá jejich jména, příliv topí duchy. Je jejich tajemství vůbec možné někdy vylovit z vln?

I o dvacet let později ženy, které po strážcích zůstaly, bojují s tím, jak žít dál. Helen, Jenny a Michelle měla tragédie spojit, místo toho je rozdělila. Když k nim přijede spisovatel, který se záhadu snaží objasnit, přináší jim i možnost vyprávět jejich verzi příběhu. Pravda ale může začít vycházet na povrch, jen když se pozůstalé postaví svému nejtemnějšímu strachu…

Strážci majáku jsou napínavý román s příchutí slaného vzduchu cornwallského pobřeží a také nezapomenutelný příběh o smutku a lásce, který se zamýšlí nad tím, jak strach stírá hranici mezi realitou a představivostí.

Kniha byla inspirována skutečným příběhem záhadného a dosud nevysvětleného zmizení tří strážců majáku na Flannanských ostrovech poblíž pobřeží Skotska v roce 1900. Stejná událost inspirovala také tvůrce filmu Strážci majáku (2018) v Gerardem Butlerem v hlavní roli a částečně také Maják (2019) s Willemem Dafoem a Robertem Pattinsonem.

Zobrazit více

Detaily

Autor Emma Stonexová
Vydavatel Jota
Vydáno 2021
Počet stran 304
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), mobi (3 MB)
ISBN 978-80-7565-855-5

Kategorie