Úvod E-Knihy Kytice

Kytice

Kytice
Ukázka ke stažení

Kytice

Autor:
Vydal:
E-kniha 119 Kč
ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky (168 stran)

Kytice si během 170 let od svého prvního vydání u českých čtenářů vybudovala postavení jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších sbírek poezie. Karel Jaromír Erben vycházel při tvorbě balad (ačkoli on sám toto slovo nepou...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

119 Kč /  191 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Kytice si během 170 let od svého prvního vydání u českých čtenářů vybudovala postavení jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších sbírek poezie.

Karel Jaromír Erben vycházel při tvorbě balad (ačkoli on sám toto slovo nepoužíval) z lidové slovanské tradice, jeho sbírka je ukázkou folkloristicky zaměřeného romantismu. V příbězích se věnuje lidským vztahům, z nichž k nejdůležitějším patří ten mezi matkou a dítětem, zajímá ho princip viny a trestu. Ve vyústění balad hraje vždy silnou roli osud, proti kterému je pro hrdinu obtížné se bouřit.

Básně jsou postaveny na dialozích, úsporném jazyce a baladické zkratce, mají rychlý dějový spád a výraznou dramatičnost. I proto byly mnohokrát zpracovány v divadelních či filmových adaptacích a staly se pevnou součástí českého kulturního prostoru.

Zobrazit více

Detaily

Autor Karel Jaromír Erben
Vydavatel Mladá fronta
Vydáno 2021
Počet stran 168
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (553 kB), pdf2 (940 kB), mobi (829 kB)
ISBN 978-80-204-5881-0

Kategorie