Úvod E-Knihy S pokorou a nadějí

S pokorou a nadějí

S pokorou a nadějí
Ukázka ke stažení

S pokorou a nadějí

Autor:
Vydal:

Sci-fi novela od autorky oceňované série Poutníci. Ke konci dvacátého prvního století učinili vědci průlom. Prostřednictvím revoluční metody známé jako somaformace dokážou kosmonauti dlouhodobě přežít v nepřátelském pro...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi, pdf2)

199 Kč /  319 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Sci-fi novela od autorky oceňované série Poutníci.

Ke konci dvacátého prvního století učinili vědci průlom. Prostřednictvím revoluční metody známé jako somaformace dokážou kosmonauti dlouhodobě přežít v nepřátelském prostředí mimo Zemi. Při minusových teplotách mohou produkovat nemrznoucí směs, dokážou absorbovat radioaktivní záření a měnit ho na výživu a umějí se pohodlně přizpůsobit působení rozličných gravitačních sil. Když už se lidé nemusejí nechat omezovat křehkostí svých těl, jsou konečně schopni cestovat ke vzdáleným exoplanetám, o nichž se soudí, že se na nich skrývá život.

Jeden z takových týmů tvoří Ariadne O’Neillová a její tři kolegové. Do planetárního systému vzdáleného patnáct světelných let od Sluneční soustavy se vydají na misi, která má za úkol prozkoumat čtyři obyvatelné světy. Ale zatímco Ariadne cestuje tělesnými formami i časem, mění se rovněž kultura na Zemi. Vzhledem k tomu, že domovská planeta na své vyslance možná už dávno zapomněla, začíná Ariadne zaznamenávat příběh zázraků a nebezpečí své mise v naději, že někdo doma mu snad bude naslouchat.

–––

Díky Becky Chambersové se space opera ubírá zcela novým a nečekaným směrem; její knihy mi přinášejí spoustu radosti.
Ben Aaronovitch, autor bestselleru Řeky Londýna

Žijeme ve světě, kde se lidé obracejí zády k vědě (máme tu protiočkovací hnutí, hlasatele ploché Země, abychom jmenovali alespoň některé), v němž lidé vesele popírají změnu klimatu nebo přemýšlejí o průzkumu vesmíru kvůli zbrojení. Tento příběh je balzámem pro ty z nás, kteří chovají nezměněnou lásku k vědě, objevům a vzdělanosti.

— The Book Smugglers

 

Zobrazit více

Detaily

Autor Becky Chambersová
Vydavatel Host
Vydáno 2021
Počet stran 176
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (903 kB), mobi (1 MB), pdf2 (1 MB)
ISBN 978-80-275-0610-1

Kategorie