Úvod E-Knihy Plečnik

Plečnik

Plečnik
Ukázka ke stažení

Plečnik

Autor:
Vydal:
E-kniha 467 Kč
PDF pro čtečky (144 stran)

Kdo byl architekt, který stavěl pyramidy v Lublani či minojské býky v Praze? A sloupy obdivoval tak vehementně, že je stavěl, i když nic nenesly? V komiksu vypráví Jože Plečnik o sobě, vzpomíná na svá velká díla a na lid...  Více

E-kniha (pdf2)

467 Kč /  748 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Kdo byl architekt, který stavěl pyramidy v Lublani či minojské býky v Praze? A sloupy obdivoval tak vehementně, že je stavěl, i když nic nenesly? V komiksu vypráví Jože Plečnik o sobě, vzpomíná na svá velká díla a na lidi i místa, jež měl příležitost na své dlouhé životní cestě mezi Lublaní, Vídní a Prahou poznat.

Plečnik v komiksu příběh o svém životě vypráví sám. Jeho vyprávění je formováno jako pohled na to, kdo byl a kdy tvořil, občas přemýšlí o možných alternativách ke svým rozhodnutím. Příběh zahrnuje jeho současníky, především podle kritéria vlivu, který na něj a jeho dílo měli.

Podobně jako u Plečnikových děl, kde byl kvůli rozsahu proveden logický výběr, bylo nezbytné takto postupovat i při zahrnutí jeho studentů a spolupracovníků, kteří jeho projektům přidávali své znalosti a svoji autorskou pečeť.

Zobrazit více

Detaily

Autor Zoran Smiljanič, Blaž Vurnik
Vydavatel Grada
Vydáno 2022
Počet stran 144
Formáty PDF pro čtečky
Velikost pdf2 (18 MB)
ISBN 978-80-271-3648-3

Kategorie