Úvod E-Knihy Motýlek

Motýlek

Motýlek
Ukázka ke stažení

Motýlek

Autor:
Vydal:
E-kniha 399 Kč
ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky (504 stran)

Kultovní autobiografický román o neprávem uvězněném muži, který podstoupil mnohé strasti a útrapy ve snaze znovu získat to, o co neměl nikdy přijít: svobodu.Roku 1931 byl Henri Charrière, přezdívaný „Motýlek“ kvůli tetov...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

399 Kč /  639 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Kultovní autobiografický román o neprávem uvězněném muži, který podstoupil mnohé strasti a útrapy ve snaze znovu získat to, o co neměl nikdy přijít: svobodu.

Roku 1931 byl Henri Charrière, přezdívaný „Motýlek“ kvůli tetování na prsou, odsouzen na doživotí za vraždu, kterou nespáchal, a následně deportován do nechvalně známé trestanecké kolonie ve Francouzské Guyaně. Od té chvíle se celou svou myslí upínal k jedinému cíli – k útěku. Po několika neúspěšných pokusech byl převezen na Ďábelské ostrovy, odkud nikdy neuprchl jediný vězeň... až dokud nepřijel Henri.

Motýlkův boj za svobodu dodnes zůstává jedním z nejneuvěřitelnějších svědectví o lidské vynalézavosti, vytrvalosti a odvaze. Jeho příběh posloužil jako základ pro tento mimořádný román, stejně jako pro dvě filmové adaptace, z nichž zejména ta starší, natočená roku 1973 režisérem Franklinem J. Schaffnerem (se Stevem McQueenem a Dustinem Hoffmanem v hlavních rolích), utkvěla v paměti mnoha diváků.

Zobrazit více

Detaily

Autor Henri Charrière
Vydavatel Kontrast Vintage
Vydáno 2022
Počet stran 504
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), pdf2 (5 MB), mobi (2 MB)
ISBN 978-80-277-0462-0

Kategorie