Úvod Audioknihy Pochovejte mě pod podlahu

Pochovejte mě pod podlahu

Pochovejte mě pod podlahu

Pochovejte mě pod podlahu

Autor:
Čte:

„Dostojevský střihlý Dickensem. Kniha se v Rusku držela více než deset let na špičce literárních žebříčků a prodalo se jí přes milion výtisků.  Částečně autobiografická kniha přináší příběh osmiletého Saši žijícího s bab...  Více

Audiokniha (MP3)

349 Kč /  559 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak na Audioknihu?

Popis

„Dostojevský střihlý Dickensem. Kniha se v Rusku držela více než deset let na špičce literárních žebříčků a prodalo se jí přes milion výtisků. 
Částečně autobiografická kniha přináší příběh osmiletého Saši žijícího s babičkou a dědou v Moskvě koncem sedmdesátých let minulého století. Je plná někdy groteskních, jindy tragikomických příhod z běžného života, vyprávěných syrovým jazykem malého chlapce, který postupně čtenáři odhaluje, jak křehká může dětská duše být.
Chlapce si prarodiče vzali do péče coby čtyřletého proto, že jeho matka se o něj nemohla z finančních důvodů postarat. Nicméně soužití dítěte a seniorů je nelehké, způsobené nejen Saškovým špatným zdravotním stavem, ale také psychickou nevyrovnaností babičky, která dává svým nejbližším najevo lásku a zájem o ně poněkud svérázným způsobem. Její rozporuplnost zapříčiněná nelehkým životním příběhem se nám odhaluje krok za krokem, až dojdeme k jistému smíření s ní. V knize dále blíž poznáme také fungování soudobé lázeňské a lékařské péče či vztahů mezi lidmi.
Kniha je často popisována jako jedno z nejzvláštnějších děl moderní ruské literatury a v roce 2009 podle ní vznikl stejnojmenný ruský film v režii Sergeje Sněžkina.

Zobrazit více

Přehled kapitol

1 Koupání
2 Ráno
3 Beton
4 Bílý strop
5 Losůsci, část první
6 Losůsci, část druhá
7 Losůsci, část třetí
8 Park kultury
9 Narozeniny
10 Železnovodsk, část první
11 Železnovodsk, část druhá
12 Železnovodsk, část třetí
13 Pochovejte mě pod podlahu, část první
14 Pochovejte mě pod podlahu, část druhá
15 Hádka, část první
16 Hádka, část druhá
17 Hádka, část třetí
18 Morenka, část první
19 Morenka, část druhá
20 Morenka, část třetí
21 Morenka, část čtvrtá
22 Morenka, část pátá
23 Morenka, část šestá

Zobrazit více

Detaily

Autor
Čte
Celková délka 06:55:27 hod.
Vydáno 2021
Formát MP3
Velikost 380 MB

Kategorie