Časté dotazy

Vodafone galerie, je online obchod s elektronickým obsahem určeným pro mobilní telefony, tablety a počítače. Tento obchod je určený především zákazníkům společnosti Vodafone Czech Republic, a.s.

Pro nákup obsahu nebo objednání služeb je potřeba se nejprve přihlásit svým telefonním číslem (k přihlášení budete vyzváni automaticky kliknutím na tlačítko "koupit" nebo "objednat". Po zadání Vašeho čísla opište kód, který jsme Vám poslali v SMS a můžete začít nakupovat.

K dispozici je hned několik možností:

Body Vodafone Galerie
Body získáte pouze prostřednictvím promo akcí společnosti Vodafone Czech Republic, a.s. nebo jako součást svého tarifu (u vybraných tarifů).
Body nelze kombinovat s jinou platební metodou. Pokud máte dostatek bodů pro nákup vybraného obsahu, bude tlačítko pro nákup body aktivní.

SMS
Pro platbu prostřednictvím Premium SMS, stačí mít tuto službu u operátora aktivovanou a v případě předplacené Vodafone karty dostatek kreditu. Zákazníkům se smlouvou bude částka vyúčtována v pravidelné faktuře.

m-platba
Platební nástroj Vodafone, zákazníkům se smlouvou bude částka vyúčtována v pravidelné faktuře a v případě předplacené Vodafone karty je potřeba mít dostatek kreditu k nákupu.

Platnost Bodů je vždy definovaná akcí, v rámci které jste Body získali. Například Body získané voucherem mohou mít platnost 6 měsíců od data jejich nabytí. Body získané v rámci RED tarifu mají platnost vždy jen k následujícímu zúčtovacímu období. Po expiraci jsou nevyčerpané Body z Vašeho účtu odečteny.

Platnost Bodů si můžete jednodiše ověřit v sekci Moje galerie.

Body není možné vrátit společnosti Vodafone Czech Republic, a.s. za finanční protihodnotu či jinou službu.

Ano, procházení nabídky i případné stahování obsahu z Vodafone Galerie se řídí standardními podmínkami datových služeb. Stažení obsahu z Vodafone galerie se vám započítává do Vašeho denního, či měsíčního objemu dat stejně jako stahování obsahu z jiných aplikačních obchodů (např. Google Play)

Koupili jste si časopis nebo noviny a nechcete je číst na počítači, ale v mobilu nebo tabletu?

Pro zobrazení E-magazínu musíte mít ve Vašem iOS nebo Android zařízení nainstalovánu aplikaci Vodafone Galerie, kterou si můžete zdarma stáhnout v kategorii „Aplikace“ Vodafone galerie. Tato aplikace je přímo vázána na telefonní číslo a heslo, pod kterým jste si E-magazín zakoupili. Jakmile se do aplikace přihlásíte, uvidíte přehledný seznam již zakoupených E-magazínů.

Při poslechu audioknih dáte odpočinout svým očím a můžete si je pouštět prakticky kdykoliv. Audioknihy prodáváme jednak zdramatizované nebo předčítané našimi výtečnými herci. Některé audioknihy jsou kompletně přečtené interprety podle knižního originálu, u některých můžete ocenit jejich zkrácenou verzi.

Vaše zakoupené audioknihy si jednoduše stáhnete ve svojí knihovně. Audiokniha se stáhne ve formátu .zip.

Jak poslouchat Audioknihy?

 • Počítač: Po stáhnutí rozbalte .zip soubor a můžete poslouchat ve svém oblíbeném přehrávači.
 • Telefon či tablet: Systém Android stažený soubor automaticky rozbalí a vy můžete poslouchat v Google Play. Pokud máte iOS, tak můžete audioknihu sdílet do zařízení přes iTunes nebo si ji stáhnout napřímo. Ke stahování audioknih napřímo, je třeba aplikace, která umí audioknihu ve formátu .zip rozbalit a poté můžete poslouchat. V tomto případě doporučujeme aplikaci BookPlayer.

E-knihy jsou levnější a lehčí než tištěné verze. Ušetří vaši peněženku i místo. Kupujete si je rovnou ve všech dostupných formátech. Tím je zajištěno, že si e-knihu můžete přečíst jak ve svém telefonu, tabletu, čtečce nebo počítači.

Formáty E-knih

 • ePUB - tento nejrozšířenější formát se hodí pro všechny elektronické čtečky a zařízení (kromě zařízení Kindle). Velikost stránky se přizpůsobuje velikosti displeje, proto si můžete číst i na mobilním telefonu. Umožňuje zvětšovat a zmenšovat písmo, často i úpravu formátování podle potřeby.
 • Mobi - vlastníte čtečku Kindle? Pak zvolte formát Mobi, který do vaší čtečky pasuje nejlépe.
 • PDF - tento formát vám stačí pro čtení knih na tabletu nebo v počítači. Ze všech formátů e-knih je graficky nejpodobnější tištěné knize.
 • PDF pro čtečky - tento formát se lépe přizpůsobuje menším displejům čteček. Oproti klasickému PDF nemá téměř žádné okraje.

Jak číst E-knihy

 • Na počítači (Windows, MacOS):
 • Čtečky (Amazon Kindle, PocketBook):
  • Pro čtečky Amazon Kindle je hlavním formátem Mobi, jako možnou alternativou je pak formát PDF. Přičemž je vždy lepší, ještě před zakoupením, zkušebně stáhnout ukázku dané e-knihy v příslušném formátu. E-knihy lze do čtečky nahrát pomocí USB kabelu, nebo nastavit zasílání skrze email (vyžaduje WiFi připojení).
  • Pro čtečky PocketBook je doporučeným formátm ePUB, použít lze ale i formát PDF. E-knihy lze do čtečky nahrát pomocí USB kabelu, nebo nastavit zasílání skrze email (vyžaduje WiFi připojení).
 • Telefon či tablet (Android, iOS):

Půjčovna e-knih je služba s měsíčním předplatným, která Vám za 59 Kč (95 bodů) umožní zapůjčení libovolné jedné knihy z nabídky Půjčovny e-knih. Knihu máte vypůjčenou vždy na jeden měsíc ode dne výpůjčky, poté se z Vaší knihovny smaže. Zapůjčenou knihu je možné číst pouze prostřednictvím aplikace Vodafone galerie.

Po zakoupení služby si vyberte knížku z nabídky Půjčovny e-knih (je označena štítkem „Půjčovna e-knih“), klikněte na její obálku a na detailu knihy pak na „VYPŮJČIT“ a je to! Vypůjčenou knížku si pak přečtete v aplikaci Vodafone galerie. Pokud ji ještě nemáte, automaticky Vám nabídneme její stažení. Aplikace je dostupná pro systém Android a iOS.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napiště nám přes kontaktní formulář a my se Vám ozveme.