Úvod Audioknihy Anastázius Kočkorád: Velký kouzelník

Anastázius Kočkorád: Velký kouzelník

Autor:
Čte:
Audiokniha 499 Kč
MP3 (03:48:39 hod.)

Fantastické vyprávění o mladém cukráři, který od mládí trpěl posměch pro své jméno Anastázius Kočkorád a který nad nepřáteli, kteří se posmívali jeho vývěsnímu štítu ve městě, vyzrál tím, že zvládl umění kouzelnické, don...  Více

Audiokniha (MP3)

499 Kč /  799 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak na Audioknihu?

Popis

Fantastické vyprávění o mladém cukráři, který od mládí trpěl posměch pro své jméno Anastázius Kočkorád a který nad nepřáteli, kteří se posmívali jeho vývěsnímu štítu ve městě, vyzrál tím, že zvládl umění kouzelnické, donutil je pochutnat si na kočičí pečínce a zažil takto mnoho jiných veselých a dobrodružných příhod.

Autorem je pražský německy píšící spisovatel a malostranský rodák Rudolf Slawitschek (1880 -1945). Jeho nejúspěšnějším dílem je právě fantastický příběh Anastázius Kočkorád, velký kouzelník, poprvé vydaný německy jako Anastasius Katzenschlucker, der große Zauberer. Ein fröhliches Märchenbuch. Prag, Deutscher Kulturverband, 1928.
V titulní roli Anastázia Kočkoráda František Jílek a vypravěčem s poutavým hlasem Viktor Preiss.

V dalších rolích rovněž excelují Aleš Procházka jako vrchní kouzelník Habakuk Lví Pysk, Petr Čtvrtníček jako turecký kouzelník, Jarmila Švehlová jako stará kočka, Zdeněk Maryška jako loupeživý rytíř, David Jan Jílek jako budějovický starosta, havran a myší kníže, Michal Vejskal jako kominík, František Jílek mladší jako mladý kejklíř, Nikola Jílková jako malá Mařenka a Václav Marhoul mladší jako radní sluha.

Velkoryse pojatá dramatizace vhodná pro náročnější posluchače audioknih.

Zobrazit více

Přehled kapitol

1 Jak se stal Anastázius kouzelníkem
2 Kočičí válka
3 Němá ves
4 Dílo
5 O kominíkovi, který nechtěl být černý
6 Čarování o závod
7 Jak se stal zajíček symbolem Velikonoc

Zobrazit více