Úvod E-Knihy Scesta

Scesta

Scesta
Ukázka ke stažení

Scesta

Autor:
Vydal:

Pavel Špaček (*1963) se narodil v Praze na pravém břehu Vltavy. Po absolvování gymnázia vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a od té doby se bez přestávky věnuje profesi geologa. Odpočinek a energii do života nachází v ...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi, pdf2)

166 Kč /  266 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Pavel Špaček (*1963) se narodil v Praze na pravém břehu Vltavy. Po absolvování gymnázia vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a od té doby se bez přestávky věnuje profesi geologa. Odpočinek a energii do života nachází v občasném hraní na bubny v několika vesměs rockových uskupeních, malování šumavské krajiny a v psaní povídek pro literární občasník Reví Mítink. Náměty čerpá z historických událostí posledních století, kulisy nachází na soukromých turistických i služebních cestách po celém světě. Dosud vydal dvě knížky povídek, Jonáš a spol. (Dauphin Praha, 2009) a Polotec (Volvox Globator, 2016).

Děj devíti povídek knihy Scesta se časově odehrává v rozmezí od třicátých let dvacátého století po současnost, geograficky zasahuje od rovníku až za polární kruh. Na první pohled samostatné prózy rozvíjejí postupně detektivní zápletku zasazenou do historických i současných kulis, které odkazují na podstatné i méně známé události světových dějin, a odkrývají jejich nesmazatelnou stopu v životech několika rodových linií. Stručností připomínají texty pevnou přikrývku, pléd utkaný z poctivých surovin, pletený pod dohledem neúnavné potřeby množení, hladce i obrace, drsně i poeticky, láskou i krví.

Zobrazit více

Detaily

Autor Pavel Špaček
Vydavatel Volvox Globator
Vydáno 2021
Počet stran 158
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (1 MB), mobi (2 MB), pdf2 (1 MB)
ISBN 978-80-7511-630-7

Kategorie