Úvod E-Knihy Maková válka

Maková válka

Maková válka
Ukázka ke stažení

Maková válka

Autor:
Vydal:
E-kniha 329 Kč
ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky (535 stran)
Audiokniha 499 Kč
MP3 (20:10:47 hod.)

Vyškolili ji pro válku. Ona ji hodlá ukončit.  Když Rin složila kche-ťü — zkoušky určené pro nejnadanější žáky v říši — na výbornou, byl to šok pro všechny: pro hodnotitele neschopné uvěřit, že&n...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

329 Kč /  527 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Vyškolili ji pro válku. Ona ji hodlá ukončit. 

Když Rin složila kche-ťü — zkoušky určené pro nejnadanější žáky v říši — na výbornou, byl to šok pro všechny: pro hodnotitele neschopné uvěřit, že válečná sirota z provincie Kohouta by mohla projít bez podvádění, pro Rininy poručníky, plánující svou svěřenkyni vhodně provdat a přijít touto cestou k bohatství, i pro samotnou Rin. Té došlo, že se konečně osvobodila ze života v porobě. To, že se dostala na Sinegard — nejprestižnější vojenskou akademii v Nikanu —, bylo ještě překvapivější. 

Ale překvapení nejsou vždy příznivá. Být na Sinegardu snědá venkovská holka z jihu totiž není lehké. Rin při boji s předsudky soupeřících spolužáků zjistí, že oplývá smrtonosnou, nadpřirozenou mocí — vlohami pro bezmála bájné umění šamanství. Při důkladnějším poznávání svého nadání se navíc dozví, že bohové, považovaní za dávno mrtvé, jsou živí až příliš a na ovládnutí jejich schopností závisí víc než jen přežití ve škole. 

V nikanské říši totiž vládne mír, ale za úzkým mořem stále číhá Mukenský svaz. Ten po první makové válce okupoval Nikan celá desetiletí a ve druhé prohrál vládu nad světadílem jen tak tak. A zatímco se většina obyvatel v klidu věnuje svým životům, někteří vědí, že třetí maková válka může vzplanout kdykoli… 

–––

Skvostné, podivuhodné, brilantní, úžasné… Pokud máte rádi temnou fantasy pro dospělé, určitě sáhněte po tomto mistrovském díle její nejmladší a možná nejtemnější dcery.
— The Fantasy Book Review

Maková válka R. F. Kuangové je studií snad každého druhu násilí. […] Kniha začíná jako epický bildungsroman, a právě když si myslíte, že už nemůže být temnější, tak se to stane. Kuangová vychází z východoasijských dějin, včetně brutality druhé čínsko-japonské války, a vytváří naprosto jedinečný zážitek.
— The Washington Post

Zobrazit více

Detaily

Autor R. F. Kuangová
Vydavatel Host
Vydáno 2022
Počet stran 535
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (1 MB), pdf2 (4 MB), mobi (2 MB)
ISBN 978-80-275-1025-2

Kategorie