Úvod E-Knihy Nebylo těžké říci ne

Nebylo těžké říci ne

Nebylo těžké říci ne
Ukázka ke stažení

Nebylo těžké říci ne

Autor:
Vydal:
E-kniha 119 Kč
ePUB, PDF, Kindle (Mobi) (150 stran)

Básník, esejista a překladatel z mnoha jazyků prochází svým dlouhým životem plným tvůrčí práce, ale i ústrků a zápasů. Dětství na Slovensku, mládí v Poličce, kam se rodina přestěhovala po vzniku Slovenského štátu. Studiu...  Více

E-kniha (epub, mobi, pdf)

119 Kč /  191 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Básník, esejista a překladatel z mnoha jazyků prochází svým dlouhým životem plným tvůrčí práce, ale i ústrků a zápasů. Dětství na Slovensku, mládí v Poličce, kam se rodina přestěhovala po vzniku Slovenského štátu. Studium za války v Praze, po osvobození v Grenoblu a na Karlově univerzitě, kterou musel z politických důvodů v roce 1948 opustit. Léta padesátá a šedesátá, neuvěřitelné množství překladů, pohádek i vlastní básnické tvorby. Deziluze po okupaci roku 68. Statečný postoj v letech sedmdesátých, vydávání samizdatových publikací, podpis Charty 77. Přátelství s Janem Patočkou, Jiřím Kolářem, Jiřím Weilem. Výslechy na Stb, obětí akce Asanace. Vyhnání do Francie. Činnost v exilu, starost o umírající ženu. Návrat.
Publikace vznikla na základě autobiografického vyprávění v rozhlasovém cyklu Osudy na stanici ČRo 3 - Vltava a je doplněna o biografickou poznámku a obrazovou přílohu. Editoval Jiří Vondráček.

Zobrazit více

Detaily

Autor Jan Vladislav
Vydavatel Radioservis, a.s.
Vydáno 2011
Počet stran 150
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF
Velikost epub (7 MB), mobi (11 MB), pdf (9 MB)
ISBN 978-80-862-1274-6

Kategorie