Úvod E-Knihy Václav Havel

Václav Havel

Václav Havel
Ukázka ke stažení

Václav Havel

Autor:
Vydal:
E-kniha 249 Kč
PDF pro čtečky, ePUB, Kindle (Mobi) (416 stran)
Audiokniha 269 Kč
MP3 (11:03:02 hod.)

Doplněné a revidované vydání! 64 stran unikátní fotografické přílohy!Navíc jedinečné a dosud nepublikované vzpomínky na první léta na Hradě!  Šla jsem za prezidentem a povídám:„Je malér. Nemáme tvůj životopis.“...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

249 Kč /  399 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Doplněné a revidované vydání! 64 stran unikátní fotografické přílohy!
Navíc jedinečné a dosud nepublikované vzpomínky na první léta na Hradě

Šla jsem za prezidentem a povídám:
„Je malér. Nemáme tvůj životopis.“
A náš nový prezident se zasmál a povídá:
„Tak se někam na chvilku ukliď a nějaký napiš.“ A to mi zůstalo.

Eda Kriseová

 

Kniha o kladném hrdinovi

Václav Havel znal spisovatelku Edu Kriseovou z disentu. Prožila s ním nejbouřlivější revoluční týdny a stala se nejprve jeho poradkyní a potom ředitelkou odboru Stížností a milostí na Pražském hradě. To, co se dělo tenkrát, se už nikdy nebude opakovat: vlády se chopili myslitelé, spisovatelé, filozofové... Sice bez praktických zkušeností s vládnutím, ale s těmi nejčistšími úmysly.

Autorka záměrně napsala život kladného hrdiny, aby lidé dostali příklad, idol, po marasmu, v němž žili čtyřicet let. Aby pochopili, že se vyplatí být slušný a držet se své pravdy a život má smysl jenom tehdy, když ho člověk žije ve vlastní celistvosti, a že stojí za to obětovat to osobní zájmu celé společnosti. Též očišťuje pověst české národní buržoazie, rodiny, z níž Václav pocházel a zachycuje vzpomínky Havlových kamarádů a současníků, aby z jejich paměti vystupoval Václav Havel nejopravdověji a nejživěji jako člověk se svými „výšinami i nížinami“.

Dvacet pět let po Sametové revoluci tyto ideály a hodnoty stále postrádáme a z prvotního nadšení jsme vystřízlivěli snad až příliš. Od utopie k realitě je proto název zamyšlení či shrnutí, které autorka do tohoto nového vydání připsala. Oproti prvnímu vydání v něm mapuje také ony nezapomenutelné první dva roky, které s Václavem Havlem na Hradě prožila. Tyto někdy úsměvné, jindy vážné vzpomínky jsou jedinečným svědectvím doby a vycházejí vůbec poprvé.

Zobrazit více

Detaily

Autor Eda Kriseová
Vydavatel Práh
Vydáno 2014
Počet stran 416
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (12 MB), pdf2 (8 MB), mobi (17 MB)
ISBN 978-80-725-2538-6

Kategorie