Úvod E-Knihy Čajová dívka z Kolibříkové ulice

Čajová dívka z Kolibříkové ulice

Lisa See

E-KnihyRomány, povídky, novelySágy

Čajová dívka z Kolibříkové ulice
Ukázka ke stažení

Román o tradicích, pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky bestselleru Tajemství hedvábného vějíře. V odlehlé čínské horské vesnici pěstuje rodina Li-jen čaj po celé generace. Jejich čas řídí...  Více

Koupit
Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

Popis

Román o tradicích, pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky bestselleru Tajemství hedvábného vějíře.

V odlehlé čínské horské vesnici pěstuje rodina Li-jen čaj po celé generace. Jejich čas řídí plynutí ročních období, ale s příjezdem prvního auta do vesnice se lidem otevře moderní svět.

Li-jen, dcera nejváženější rodiny z vesnice, se vzpírá tradicím, které mají formovat její život. Porodí nemanželskou dceru, jejíž život zachrání tak, že ji odloží v sirotčinci v nedalekém městě, a sama odejde za vzděláním a lepším životem.

Malá Hayley šťastně vyrůstá v Kalifornii v adoptivní rodině, ale i přesto ji zajímají její kořeny. Jediným vodítkem k jejímu původu je koláč ze zvláštního čaje, který její matka zanechala společné s ní v sirotčinci.

 Za oceánem Li-jen touží po ztracené dceři. Obě se věnují studiu vzácného čaje pchu-er, který určuje osud jejich rodiny po celá staletí...

Barvitou kulisu románu Lisy See tvoří zanikající svět tradičního života horského etnika Akhů v drsné a odlehlé části jihozápadní Číny. Jen stěží si lze představit, že ještě na sklonku 20. století tamní obyvatelé neznali elektřinu, auta ani telefon. Život na čajových horách byl a je pevně svázaný s výjimečným druhem čaje pchu-er, který v bouřlivých letech po vzniku rudé Číny téměř upadl v zapomnění.

Zelené zlato se ale v 21. století dočkalo opětovné pozornosti a zájem o pchu-er dramaticky změnil životy všech, kteří s ním přicházejí do styku.

Zobrazit více

Detaily

Autor Lisa See
Vydavatel Jota
Vydáno 2020
Počet stran 374
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), mobi (3 MB)
ISBN 978-80-756-5718-3