Úvod E-Knihy Všechny kočky jsou šedé

Všechny kočky jsou šedé

Karel Veselý, Miloš Hroch

Naučná pro dospěléE-KnihyUmění, kultura a řemeslaRomány, povídky, novelyUmění

Všechny kočky jsou šedé
Ukázka ke stažení

Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Hudební...  Více

Koupit
Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

Popis

Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím. Jednotlivé kapitoly ukazují cestu, kterou populární hudba urazila od postpunkového pocitu u Joy Division a The Cure přes rezignaci Nirvany a Radiohead v devadesátých letech až k depresivní zpěvačce Billie Eilish, sebevražedným emorapperům a environmentálnímu žalu.

V knize se setkávají například Adele, Tori Amos, Beatles, Björk, Black Flag, Black Sabbath, Kurt Cobain, The Cure, Billie Eilish, Future, Jay-Z, Joy Division, Lady Gaga, John Lennon, Linkin Park, Manic Street Preachers, Metallica, Joni Mitchellová, Nirvana, Oneohtrix Point Never, Pearl Jam, PJ Harvey, Radiohead, The Smiths nebo Kanye West.

Zobrazit více

Detaily

Autor Karel Veselý, Miloš Hroch
Vydavatel Paseka
Vydáno 2020
Počet stran 308
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (761 kB), pdf2 (10 MB), mobi (1 MB)
ISBN 978-80-763-7101-9