Úvod E-Knihy Léčebné konopí v současné medicínské praxi

Léčebné konopí v současné medicínské praxi

kolektiv a, Jan Juřica, Leoš Landa

E-KnihyNaučná pro dospěléUčebnice, odborná literaturaMedicína, zdravotnictví

Léčebné konopí v současné medicínské praxi
Ukázka ke stažení

Kniha je určena lékařům všech odborností, kteří přicházejí do kontaktu s nemocným, a poskytuje jim praktické aktuální informace o této mimořádně diskutované oblasti léčby. Zmiňuje hlavní indikační oblasti, přináší přehle...  Více

Koupit

Jak číst E-knihu?

Popis

Kniha je určena lékařům všech odborností, kteří přicházejí do kontaktu s nemocným, a poskytuje jim praktické aktuální informace o této mimořádně diskutované oblasti léčby. Zmiňuje hlavní indikační oblasti, přináší přehled hlavních účinných látek v rostlině konopí, které mají terapeutický potenciál, zabývá se jejich farmakokinetikou a mechanismy účinku. Zaměřuje se na možné terapeuticky prospěšné účinky kanabinoidů při léčbě nenádorové i nádorové bolesti, spastických stavů a zvracení.

Jedna z kapitol je zaměřena na právní aspekty používání konopí pro léčebné účely a jejich stručný vývoj. Kniha dále popisuje lékové formy, které je v rámci lékařského použití konopí možné připravit a nadto poskytuje praktické rady, jakým způsobem je přípravky s obsahem konopí možné předepsat (včetně ukázek receptů). Na závěr jsou v textu uvedeny možnosti použití konopí a kanabinoidů ve veterinární medicíně.  

Zobrazit více

Detaily

Autor kolektiv a, Jan Juřica, Leoš Landa
Vydavatel Grada
Vydáno 2020
Počet stran 144
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (2 MB), mobi (2 MB), pdf2 (3 MB)
ISBN 978-80-247-3967-0