Úvod E-Knihy Prohrané války Jurije Beljajeva

Prohrané války Jurije Beljajeva

Prohrané války Jurije Beljajeva
Ukázka ke stažení

Prohrané války Jurije Beljajeva

Autor:
Vydal:

Bývalý policista, později mafián, takřka přes noc milionář, který později zase o všecko přišel, předseda extrémně pravicové strany, účastník války v bývalé Jugoslávii, podezřelý z vražd šedesáti čtyř Bosňáků, pokusil se ...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi, pdf2)

166 Kč /  266 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Bývalý policista, později mafián, takřka přes noc milionář, který později zase o všecko přišel, předseda extrémně pravicové strany, účastník války v bývalé Jugoslávii, podezřelý z vražd šedesáti čtyř Bosňáků, pokusil se i o atentát na Borise Jelcina, postupně štvanec, po němž pátrá ruská tajná služba FSA. V osmapadesáti letech se rozhodl zapojit do válečných operací separatistů v ukrajinském Luhansku. Zvláštní místo pro skrývání se před zákonem...

Když se s ním Pierre Sautreuil setkává, vidí před sebou stárnoucího, poněkud unaveného muže, pravou ruku „velitele Batmana" (odbojného vojenského velitele separatistů Alexandra Bednova, který 1. ledna 2015 podlehl atentátu objednanému nejspíš prezidentem samozvané Luhanské lidové republiky Igorem Plotnickým). Mezi novinářským elévem a ostříleným žoldákem se záhy vytváří podivný vztah, na jedné straně zřejmě motivovaný potřebou konečně se někomu svěřit s temnou minulostí, ulevit černému svědomí, na straně druhé zvědavostí, která postupně přerůstá až do skryté fascinace.

Na pozadí napínavého osobního příběhu plného otazníků defilují události, které se v Rusku odehrávaly po rozpadu SSSR, až po špinavou válku v dnešní Ukrajině.

Kniha získala literární cenu „Prix du Réel" za rok 2018, což je ocenění udělované textům reportážního charakteru.

Pierre Sautreuil (1993) je francouzský spisovatel a novinář. V roce 2014 byl zpravodajem na volné noze magazínu L'Obs v Rusku a na Ukrajině. V roce 2015 získal cenu Bayeux-Calvados pro válečné korespondenty v kategorii „mladý reportér" za text „Nové Rusko" publikovaný v L'Obs.

Zobrazit více

Detaily

Autor Pierre Sautreuil
Vydavatel Volvox Globator
Vydáno 2020
Počet stran 198
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (2 MB), mobi (3 MB), pdf2 (2 MB)
ISBN 978-80-751-1592-8

Kategorie