Úvod E-Knihy Výdech

Výdech

Ted Chiang

E-KnihyFantasy, sci-fiSci-fi

Výdech
Ukázka ke stažení

Nová kniha kultovního autora science fiction Devět ohromujících povídek z blízkých realit, v nichž je něco zásadně jinak. Ted Chiang přináší fantastické odpovědi na otázky, které nás zajímají od nepaměti, a vnáší do nic...  Více

249 Kč /  399 
Cena vč. DPH

Koupit
Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

Popis

Nová kniha kultovního autora science fiction

Devět ohromujících povídek z blízkých realit, v nichž je něco zásadně jinak. Ted Chiang přináší fantastické odpovědi na otázky, které nás zajímají od nepaměti, a vnáší do nich nová dilemata.

Kdybychom měli k dispozici portál v čase, daly by se vymazat naše vlastní skutky z minulosti? Nabídne-li se lidem možnost nahlédnout do nesčetných paralelních světů, jak konkrétně to dokážou využít — anebo zneužít? A jaký by na nás mělo dopad, kdybychom získali praktický důkaz, že svobodná vůle neexistuje? Pokud ve zcela jiných realitách platí stejné fyzikální zákony, můžeme dojít ke shodnému poznání? Co když hledáme ve vesmíru inteligentní život, ale on je tu po celou dobu s námi?

–––

Výdech od Teda Chianga je sbírkou povídek, u které se zamyslíte nad velkými otázkami naší existence – a budete si připadat lidštěji. Ten nejlepší druh science fiction.
Barack Obama 

Brilantní a nápadité dílo, fúze intelektu a emocí. Chiang je zaslouženě řazen mezi mistry krátkých próz, jakými byli E. A. Poe, Harlan Ellison a Ray Bradbury. Jeho myšlenkově vytříbené a čtenářsky vděčné dílo dokazuje, že spekulativní fikce nemusí nabízet jen kvanta vesmírných explozí, ale naopak musí ve stejné míře zapojit i srdce a mozek.
 — The Washington Post

Zobrazit více

Detaily

Autor Ted Chiang
Vydavatel Host
Vydáno 2021
Počet stran 381
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (997 kB), pdf2 (3 MB), mobi (1 MB)
ISBN 978-80-275-0201-1