Úvod E-Knihy Krakatit

Krakatit

Krakatit
Ukázka ke stažení

Krakatit

Autor:
Vydal:
E-kniha 99 Kč
ePUB, Kindle (Mobi) (230 stran)

Hlavním hrdinou je chemik inženýr Prokop, jemuž se podaří vyrobit nevídaně silnou výbušninu. Nazve ji Krakatit, podle indonéské sopky Krakatoa. Zvláštní vlastností Krakatitu je, že vybuchuje i zdánlivě bez příčiny. Rozjí...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

99 Kč /  159 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Hlavním hrdinou je chemik inženýr Prokop, jemuž se podaří vyrobit nevídaně silnou výbušninu. Nazve ji Krakatit, podle indonéské sopky Krakatoa. Zvláštní vlastností Krakatitu je, že vybuchuje i zdánlivě bez příčiny. Rozjíždí se spleť intrik za účelem získání výrobního postupu.

Tajemný mecenáš anarchistů Daimon mu nabídne vládu nad světem s pomocí radiostanice, jež výbuchy krakatitu ovládá. Prokop neví, co si s nabytou mocí počít. Mezitím na výrobě Krakatitu dál pracuje i bývalý kolegaTomeš v prachárně Grottup. Navzdory Prokopovu varování se mu Krakatit podaří vyrobit, načež vyletí do vzduchu továrna i celé město.

Bezcílně vrávorající Prokop se na závěr setkává s pohádkovým stařečkem - bohem a přijímá od něj smiřující poselství o dobru a nutnosti dělat pouze věci prospěšné lidem.

Zobrazit více

Detaily

Autor Karel Čapek
Vydavatel Artis
Vydáno 2021
Počet stran 230
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (837 kB), mobi (1 MB)
ISBN 999-00-032-5808-3

Kategorie