Úvod E-Knihy Ekonomická analýza deliktního práva

Ekonomická analýza deliktního práva

Ekonomická analýza deliktního práva
Ukázka ke stažení

Ekonomická analýza deliktního práva

Autor:
Vydal:

Ekonomická analýza práva se v poslední době těší rostoucímu zájmu mezi širší českou odbornou veřejností. Právníci zabývající se právem civilních deliktů však tento interdisciplinární obor doposud poněkud opomíjeli. Tato ...  Více

E-kniha (epub, mobi)

329 Kč /  527 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Ekonomická analýza práva se v poslední době těší rostoucímu zájmu mezi širší českou odbornou veřejností. Právníci zabývající se právem civilních deliktů však tento interdisciplinární obor doposud poněkud opomíjeli. Tato publikace tento dluh splácí tím, že představuje první ucelené pojednání o aplikaci myšlenek ekonomické analýzy práva v oblasti práva odpovědnosti za škodu.

Čtenáři jsou postupně představeny základní principy ekonomického přístupu k právu. V tomto kontextu také autor poukazuje na myšlenky autorů hlásících se k tradici rakouské ekonomické školy. Následně se publikace věnuje aplikaci ekonomických principů na tradiční koncepty deliktního práva, jako jsou režim subjektivní a objektivní odpovědnosti, prevenční povinnost či různé otázky určování výše náhrady škody, včetně konceptu sankční náhrady škody.

Tato monografie je určena především pro studenty, právníky a ekonomy, které zajímá řešení tradičních problémů deliktního práva optikou ekonomické analýzy. Přínosem však může být i pro všechny s hlubším zájmem o studium role a fungování práva ve společnosti.

Zobrazit více

Detaily

Autor Martin Sztefek
Vydavatel Wolters Kluwer
Vydáno 2021
Počet stran 140
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (1 MB), mobi (2 MB)
ISBN 978-80-7598-990-1

Kategorie