Úvod E-Knihy Město dívek

Město dívek

Město dívek
Ukázka ke stažení

Město dívek

Autor:
Vydal:

„Život je pomíjivý, ale i nebezpečný, a nemá smysl odpírat si potěšení nebo být nějak jiní, než jací jste.“ Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými z...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

258 Kč /  413 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

„Život je pomíjivý, ale i nebezpečný, a nemá smysl odpírat si potěšení nebo být nějak jiní, než jací jste.“

Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými zoufalými rodiči. I když její krejčovský talent a umění perfektně natočit vlasy jí nezajistili postup do druhého ročníku na slavné Vassar College, brzy začíná vydělávat jako krejčová v kabaretním divadle na Manhattanu, které se honosí rozkošně špatnou pověstí. Zde se děvče rychle stává miláčkem varietních tanečnic a mění brak a pozlátko na kreace pro bohyně. Exil v New Yorku vlastně není vůbec žádným exilem: zde, v tomto zvláštním městě dívek v době války, se Vivian a její přítelkyně rozhodnou žít svobodně a tropit lumpárny. Když do divadla přichází legendární anglická herečka, aby se stala hvězdou nejambicióznější show všech dob, je jí Vivian naprosto uchvácená. Ale brzy dostane tvrdou lekci a udělá politováníhodné chyby. A tak Vivian vypráví svůj příběh a příběhy žen z jejího okolí – žen, které si žily podle svého, avšak ve špatném stoletím, které s nimi nedokázalo držet krok.
Román o půvabu, sexu a dobrodružství, román o mladé ženě, která zjišťuje, že nemusíte být dobrou dívkou, abyste byla dobrým člověkem.

Zobrazit více

Detaily

Autor Elizabeth Gilbertová
Vydavatel Jota
Vydáno 2021
Počet stran 424
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), mobi (2 MB)
ISBN 978-80-7565-732-9

Kategorie