Úvod E-Knihy Dívka, která utekla z Osvětimi

Dívka, která utekla z Osvětimi

Dívka, která utekla z Osvětimi
Ukázka ke stažení

Dívka, která utekla z Osvětimi

Autor:
Vydal:

Mala, vězeňkyně 19880, začala chápat, co se děje, až v okamžiku, kdy vystoupila z dobytčáku přímo do spárů pekla. Jako tlumočnice SS využívala svoji pozici k tomu, aby zachránila tolik životů, kolik bylo v jejích silách,...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

248 Kč /  397 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Mala, vězeňkyně 19880, začala chápat, co se děje, až v okamžiku, kdy vystoupila z dobytčáku přímo do spárů pekla. Jako tlumočnice SS využívala svoji pozici k tomu, aby zachránila tolik životů, kolik bylo v jejích silách, pašovala kousky chleba těm, co měli hlad.
Edward, politický vězeň 531, přišel do tábora mezi prvními. V pruhované uniformě a s oholenou hlavou vypadá stejně jako jakýkoli jiný vězeň. Je ale členem odbojové skupiny. A také má plán na útěk.
Jediným prohřeškem, kterého se oba dopustili, bylo to, že žili. Když se poprvé setkají, tmavé přítmí osvětimských bloků je náhle projasněno zábleskem naděje. Mala díky Edkovi začne věřit v nemožné. Že mohou tento smrtonosný tábor opustit, i když jsou všude kolem nich ostnaté dráty, na nekonečných strážných věžích číhají automatické zbraně a kužely světel neúnavně bloudí po zemi.
Slib je stvrzen – utečou spolu, nebo spolu zemřou. To, co následuje, je jedním z největších milostných příběhů v historii.
Dechberoucí příběh o odvaze čelit tragédii a utrpení, o statečnosti postavit se strachu. I v temných chvílích může být láska světlem, které vám ukáže cestu.
Miliony lidí prošly osvětimskou bránou, ale ona byla první ženou, která utekla. Tento silný román je inspirovaný pravdivým životním příběhem Maly Zimetbaumové, jejíž hrdinství nebude nikdy zapomenuto a jejíž osud ovlivnil běh dějin…

Zobrazit více

Detaily

Autor Ellie Midwoodová
Vydavatel Jota
Vydáno 2021
Počet stran 352
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (1 MB), mobi (2 MB)
ISBN 978-80-7565-620-9

Kategorie