Úvod E-Knihy Doktor z Varšavy

Doktor z Varšavy

Doktor z Varšavy
Ukázka ke stažení

Doktor z Varšavy

Autor:
Vydal:

Mladí milenci Mischa a Sophia těsně před svatbou utekli z Varšavy s vidinou svobodného života. Poté, co byli násilně navráceni do nově budovaného ghetta, připojili se k dr. Januszi Korczakovi a začali pečovat o 200 dětí ...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

248 Kč /  397 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Mladí milenci Mischa a Sophia těsně před svatbou utekli z Varšavy s vidinou svobodného života. Poté, co byli násilně navráceni do nově budovaného ghetta, připojili se k dr. Januszi Korczakovi a začali pečovat o 200 dětí v sirotčinci, který vedl. Dr. Korczak se obětavě snažil udržet práva i toho nejmenšího dítěte tváří v tvář nepředstavitelným podmínkám, a stal se pro tisíce lidí žijících za hradbami majákem naděje.
Když se kolem ghetta stahuje smyčka hrůzy, jsou Misha a Sophie rozděleni a nuceni čelit nejhorším obavám každý zvlášť. Jediné, co jim zbývá, je víra, že se jednou znovu setkají…
Janusz Korczak odmítl opustit své děti a vydal se s nimi na společnou cestu do temnoty, do plynových komor. Až do poslední chvíle sdílel osud svých svěřenců. Ve varšavském ghettu žilo více než půl milionu lidí, konce války se dožilo méně než jedno procento z nich. Přežili, aby vyprávěli svůj příběh.
Mischa a Sofie jsou jedni z těch, kteří přežili. Kniha Doktor z Varšavy je jejich svědectvím o neskutečné odvaze a síle lidského ducha čelícímu nepředstavitelné katastrofě.

.
 

Zobrazit více

Detaily

Autor Elizabeth Giffordová
Vydavatel Jota
Vydáno 2021
Počet stran 367
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (3 MB), mobi (4 MB)
ISBN 978-80-7565-663-6

Kategorie