Úvod E-Knihy Nebeská koruna

Nebeská koruna

Nebeská koruna
Ukázka ke stažení

Nebeská koruna

Autor:
Vydal:
E-kniha 330 Kč
ePUB, Kindle (Mobi) (640 stran)

Poutavě psaný a současně historicky věrný román zavede čtenáře do období bojů o Svatou zemi, jež se staly střetem dvou nejvýznamnějších rytířů západního a východního světa: krále Richarda Lví srdce a sultána Saladina. Na...  Více

E-kniha (epub, mobi)

330 Kč /  528 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Poutavě psaný a současně historicky věrný román zavede čtenáře do období bojů o Svatou zemi, jež se staly střetem dvou nejvýznamnějších rytířů západního a východního světa: krále Richarda Lví srdce a sultána Saladina.

Na pouť do Jeruzaléma se vydává také dívka Aveline. Dramatické okolnosti ji donutí k převleku za lučištníka. Poté, co je zraněna v bitvě, se musí svěřit ranhojiči Étiennovi. I on zápasí o spravedlnost a uznání. Podaří se jim dojít až ke Kristovu hrobu a očistit svou duši od smrtelných hříchů? Nepřítel totiž nečíhá za hradbami obléhaného města, ale i ve vlastních řadách. Ve Svaté zemi se po celá století střetávaly i vzájemně obohacovaly dva světy, jež vlastně nebyly tolik rozdílné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na obou stranách se lidé zabíjeli i milovali. Juliane Stadlerové se podařilo přesvědčivě skloubit středověkou historii se strhujícím dobrodružstvím a milostným příběhem. Dokázala věrně popsat drsné poměry v křižáckých armádách, život prostých poutníků i práci středověkých ranhojičů, kteří si dokázali poradit i ve zdánlivě bezvýchodných situacích.

Zobrazit více

Detaily

Autor Juliane Stadlerová
Vydavatel BETA - Dobrovský
Vydáno 2022
Počet stran 640
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), mobi (3 MB)
ISBN 978-80-7593-406-2

Kategorie