Úvod E-Knihy Krev upírky

Krev upírky

Krev upírky
Ukázka ke stažení

Krev upírky

Autor:
Vydal:
E-kniha 105 Kč
PDF pro čtečky, ePUB, Kindle (Mobi) (269 stran)

´Krev upírky´ je román britské autorky Florence Marryatové (1833 –1899). Hlavní hrdinka Harriet Brandtová je dcerou šíleného vědce a rasově smíšené kněžky voodoo. Vyrůstá na jamajské plantáži svých rodičů a po vzpouře ot...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

105 Kč /  168 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

´Krev upírky´ je román britské autorky Florence Marryatové (1833 –1899). Hlavní hrdinka Harriet Brandtová je dcerou šíleného vědce a rasově smíšené kněžky voodoo. Vyrůstá na jamajské plantáži svých rodičů a po vzpouře otroků je dána na výchovu do kláštera. Jako plnoletá odjíždí do Evropy.  Přestože krásná Harriet všechny přitahuje, zdá se, že lidé, kteří se k ní přiblíží, onemocní a zemřou. 

Název "krev" je metonymem pro "dědičnost" a odkazuje na pověst, že Harrietinu babičku, jamajskou otrokyni, kousl upíří netopýr, když čekala Harrietinu matku. Zlou krev zdědila i po svém otci, Angličanovi, který byl vyhozen z lékařské fakulty ve Švýcarsku za nepovolené a smrtící vivisekční pokusy. Jako bohatý a bezohledný muž se přestěhoval na Jamajku a pokračoval ve svých pokusech na zvířatech a také na otrocích.

Román není hrůzostrašný, ale zajisté vás svou romantickou zápletkou chytí a nepustí.

Zobrazit více

Detaily

Autor Florence Marryat
Vydavatel Splendidum družstvo
Vydáno 2022
Počet stran 269
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (2 MB), pdf2 (2 MB), mobi (3 MB)
ISBN 999-00-035-6363-7

Kategorie