Úvod E-Knihy Odhalené emoce

Odhalené emoce

Odhalené emoce
Ukázka ke stažení

Odhalené emoce

Autor:
Vydal:
E-kniha 269 Kč
ePUB, Kindle (Mobi) (328 stran)
Audiokniha 399 Kč
MP3 (12:47:50 hod.)

>> „Odhalené emoce jsou přehlídkou čtyřiceti let vědecké práce Paula Ekmana. Se zdravým selským rozumem nám zde autor podává fascinující a mimořádně užitečný obraz našeho emočního života.“ – JOHN CLEESE ze sku...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

269 Kč /  431 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

>> „Odhalené emoce jsou přehlídkou čtyřiceti let vědecké práce Paula Ekmana. Se zdravým selským rozumem nám zde autor podává fascinující a mimořádně užitečný obraz našeho emočního života.“

– JOHN CLEESE ze skupiny Monty Python <<

# O knize

Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkých, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních. 

Autor knihy zkoumal tzv. mikrovýrazy, jemné nevědomé změny v mimice, stěží postřehnutelné netrénovaným okem. Na základě desítek let výzkumů pak s kolegou Wallym Friesenem sestavil dnes již široce používaný Kódovací systém mimiky tváře (FACS). Detailně se zabýval také problematikou lhaní. V knize najde čtenář jednoduchý test na zjištění své aktuální schopnosti v rozpoznávání emocí. Ekmanovy převratné poznatky tak nyní můžeme využívat podobně jako mnohé organizace a bezpečnostní složky.

Kniha je mimořádná detailností popisovaných emocí, množstvím unikátních cvičení a fotografií. 

#  V knize se dozvíte :

- Můžeme odlišit upřímný úsměv od zdvořilého?

- Mluví náš partner pravdu, nebo lže?

- Dá se odhalit, co si o nás šéf nebo zaměstnanec myslí?

- Můžeme se naučit ovládat i v situacích, které nás obvykle rozhodí?

- Které emoce jsou univerzální napříč kulturami?

- Co to jsou mikrovýrazy a jak se dají odhalit a využít?

- TEST: jak umíte číst ve tváři druhých?

Rozpoznáte-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžete správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům.

# O autorovi

Paul Ekman (*1934), přední světový expert na neverbální komunikaci a gesta, je emeritním profesorem psychologie na Lékařské fakultě Kalifornské univerzity v San Francisku. Většinu profesního života zasvětil zkoumání projevů emocí. Působil jako poradce policejních oddělení, protiteroristických skupin nebo filmových studií (např. spolupracoval na seriálu Anatomie lži či filmu V hlavě). Za svoji vědeckou činnost získal řadu prestižních ocenění. Časopis Time jej v roce 2009 uvedl v žebříčku 100 nejvlivnějších osobností světa. Žije v severní Kalifornii. 

# Více o knize

http://melvil.cz/kniha-odhalene-emoce

Sledujte také hashtag #odhaleneemoce.

Zobrazit více

Detaily

Autor Paul Ekman
Vydavatel Jan Melvil publishing
Vydáno 2015
Počet stran 328
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (12 MB), mobi (17 MB)
ISBN 978-80-872-7081-3

Kategorie