Úvod E-Knihy Ájurvéda

Ájurvéda

Maya Tiwari

E-KnihyZdraví & životní stylAlternativní medicína, léčitelstvíKariéra

Ájurvéda
Ukázka ke stažení

Ájurvéda je prastaré indické učení, forma medicíny i prevence, praktikovaná v Indii přes více než pět tisíc let. Vychází z rozpoznání vhodného jídla a bylinek pro daný typ člověka a jeho momentální stav. Pomáhá udržovat,...  Více

339 Kč /  543 
Cena vč. DPH

Koupit

Jak číst E-knihu?

Popis

Ájurvéda je prastaré indické učení, forma medicíny i prevence, praktikovaná v Indii přes více než pět tisíc let. Vychází z rozpoznání vhodného jídla a bylinek pro daný typ člověka a jeho momentální stav. Pomáhá udržovat, případně obnovit přirozenou rovnováhu organismu.

Kromě vhodné stravy nauka obsahuje i duchovní praxe (sádhany) zaměřené na péči o domov, zahradu i komunitu. Ájurvéda věří, že pokud se nám podaří se o sebe starat vhodným způsobem, probudíme ahamkáru, vědomí toho, kým doopravdy jsme. Ájurvéda je učení, zahrnující  mnoho oblastí lidského života a vedoucí k lepšímu souladu sám se sebou, dalšími lidmi i přírodou.

Čtenář se seznámí se sedmi základními tělesnými typy a vhodné stravě pro každý z nich. Kniha se věnuje i osobnostní charakteristice a psychospirituálním atributům jednotlivých typů. Obsahuje tabulky s potravinami, menu vhodné pro jednotlivá roční období i doporučené denní rituály pro každý typ.

Zobrazit více

Detaily

Autor Maya Tiwari
Vydavatel Alferia
Vydáno 2020
Počet stran 320
Formáty ePUB, Kindle (Mobi), PDF pro čtečky
Velikost epub (3 MB), mobi (5 MB), pdf2 (5 MB)
ISBN 978-80-271-2536-4