Úvod E-Knihy meritum Daň z příjmů 2021

meritum Daň z příjmů 2021

meritum Daň z příjmů 2021
Ukázka ke stažení

meritum Daň z příjmů 2021

Autor:
Vydal:

meritum Daň z příjmů 2021 obsahuje z hlediska praktického využití srozumitelný výklad problematiky daní z příjmů. Je koncipováno jako každodenní pomůcka pro všechny, kteří se chtějí v této oblasti orientovat. Publikace...  Více

E-kniha (epub, mobi)

780 Kč /  1248 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

meritum Daň z příjmů 2021 obsahuje z hlediska praktického využití srozumitelný výklad problematiky daní z příjmů. Je koncipováno jako každodenní pomůcka pro všechny, kteří se chtějí v této oblasti orientovat. Publikace je rozdělena do čtyř částí:

daň z příjmů fyzických osob, daň z příjmů právnických osob, daňové výdaje (náklady), majetek a zásoby.

Výklad je doplněn o přílohy týkající se daně z příjmů s konkrétními příklady vyplnění formulářů a je zpracován podle znění právních předpisů k 1. 4. 2021.

Z hlavních změn pro zdaňovací období roku 2021 vybíráme:

změny v podmínkách pro osvobození některých příjmů od daně, nové vymezení pojmu „bytová potřeba“ pro účely daní z příjmů, zrušení zdaňování příjmů ze závislé činnosti z tzv. „superhrubého příjmu“, zrušení solidárního zvýšení daně, zavedení druhé sazby daně pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob, zavedení nového institutu poplatníka v paušálního režimu, nová právní úprava paušální daně, změny v návaznosti na zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2021, zavedení daňově zvýhodněného peněžitého příspěvku na stravování zaměstnanců (tzv. „stravenkový paušál“), zvýšení základní slevy na poplatníka a zrušení omezení max. výše daňového bonusu.

Změny s dopadem i pro zdaňovací období roku 2020:

zvýšení limitu vstupní ceny u hmotného majetku a technického zhodnocení, zrušení pravidel pro daňové odpisování nehmotného majetku, možnost uplatnění mimořádných odpisů u nově pořízeného hmotného majetku zatříděného v odpisových skupinách 1 a 2 a hromadné prominutí sankcí za pozdní přiznání a zaplacení daně z příjmů za zdaňovací období roku 2020.

Zobrazit více

Detaily

Autor Jiří Vychopeň
Vydavatel Wolters Kluwer
Vydáno 2021
Počet stran 580
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (24 MB), mobi (36 MB)
ISBN 978-80-7676-084-4

Kategorie