Úvod E-Knihy Recyklační chování domácností a nástroje, jak ho měnit

Recyklační chování domácností a nástroje, jak ho měnit

Recyklační chování domácností a nástroje, jak ho měnit
Ukázka ke stažení

Recyklační chování domácností a nástroje, jak ho měnit

Autor:
Vydal:
E-kniha 250 Kč
ePUB, Kindle (Mobi) (191 stran)

V souvislosti s probíhajícím přechodem k cirkulární ekonomice se diskutují i nástroje, jejichž prostřednictvím by obce mohly podpořit své občany v předcházení vzniku odpadu, aktivním snižování produkce směsného komunální...  Více

E-kniha (epub, mobi)

250 Kč /  400 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

V souvislosti s probíhajícím přechodem k cirkulární ekonomice se diskutují i nástroje, jejichž prostřednictvím by obce mohly podpořit své občany v předcházení vzniku odpadu, aktivním snižování produkce směsného komunálního odpadu a vyšším třídění využitelných složek. Do středu pozornosti se proto dostává chování člověka a jeho rozhodování o tom, co s odpady, a tedy i relativně nová, ale dynamicky se rozvíjející oblast společenských věd – tzv. ekonomie odpadů (‘economics of waste’).

Monografie obsahuje kritickou reflexi stávající vědecké literatury a identifikuje teoreticko-metodologické přístupy, které lépe reflektují posun od prosté aplikace ekonomických nástrojů k zohlednění kontextuálních proměnných. Autor monografie zde navazuje na své publikované články v zahraničních impaktovaných časopisech. V empirické části zaměřené na hodnocení vlivu plateb na účinnost obecních systémů nakládání s komunálním odpadem v České republice byla použita detailní data za přibližně 6200 obcí. Data byla vyhodnocena s využitím regresního modelu založeného na metodě nejmenších čtverců (OLS) a t-testu nezávislých výběrů.

Zobrazit více

Detaily

Autor Jan Slavík
Vydavatel Wolters Kluwer
Vydáno 2022
Počet stran 191
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (3 MB), mobi (5 MB)
ISBN 999-00-035-8027-6

Kategorie