Úvod E-Knihy Ekonomie v jednom viru

Ekonomie v jednom viru

Ekonomie v jednom viru
Ukázka ke stažení

Ekonomie v jednom viru

Autor:
Vydal:
E-kniha 190 Kč
ePUB, Kindle (Mobi) (336 stran)

Ekonomie v jednom viru čtivou formou popisuje ekonomické jevy a opatření, která se po vypuknutí pandemie objevila po celém světě, aniž byly dostatečně zváženy jejich ekonomické dopady. Texty pomohou čtenáři pochopit, pro...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, mobi)

190 Kč /  304 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Ekonomie v jednom viru čtivou formou popisuje ekonomické jevy a opatření, která se po vypuknutí pandemie objevila po celém světě, aniž byly dostatečně zváženy jejich ekonomické dopady. Texty pomohou čtenáři pochopit, proč vybraná opatření nefungují tak, jak by si zákonodárci přáli, co motivuje jedince jednat v rozporu s omezeními nebo třeba „kobří efekt“, kdy pocit větší bezpečnosti vede k rizikovějšímu chování.

Ve chvíli, kdy pandemie začala nabírat obrátky, přicházel z mnoha míst apel, aby se občané a vlády řídili radami odborníků. Tím ale málokdo myslel ekonomy. Stanovení správné politiky ovšem nutně vyžaduje také zvážení širších dopadů změn na rozhodování jedince a role politického procesu při tvorbě výsledných opatření. Jinými slovy: potřebuje také ekonomickou analýzu.

Když se na pandemii koronaviru podíváme ekonomickými brýlemi, vidíme ji celou jinak. Kniha přináší data a nejnovější akademické důkazy. Po přečtení bude čtenář připraven čelit nástrahám koronaviru lépe než kvintet ministrů zdravotnictví.

Zobrazit více

Detaily

Autor Ryan A. Bourne
Vydavatel Liberální institut
Vydáno 2022
Počet stran 336
Formáty ePUB, Kindle (Mobi)
Velikost epub (1 MB), mobi (2 MB)
ISBN 9788086389707

Kategorie