Úvod E-Knihy Podivuhodná historie sexu

Podivuhodná historie sexu

Podivuhodná historie sexu
Ukázka ke stažení

Podivuhodná historie sexu

Autor:
Vydal:
E-kniha 319 Kč
PDF pro čtečky, ePUB, Kindle (Mobi) (464 stran)

Samotný sexuální akt se od dob, kdy lidé přišli na to, co kam patří, nezměnil. Na rozdíl od společensko- kulturních přístupů k tématu. Lidé jako jediní tvorové na Zemi spojují sex se studem a pocitem viny a stigmatizují ...  Více

Půjčovna e-knih

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Vyzkoušejte naší Půjčovnu e-knih!

E-kniha (epub, pdf2, mobi)

319 Kč /  511 
Cena vč. DPH

Koupit

Ihned ke stažení

Jak číst E-knihu?

Popis

Samotný sexuální akt se od dob, kdy lidé přišli na to, co kam patří, nezměnil. Na rozdíl od společensko- kulturních přístupů k tématu. Lidé jako jediní tvorové na Zemi spojují sex se studem a pocitem viny a stigmatizují určité sexuální praktiky. Sex lidi kulturně rozděluje, ačkoli jde o jednu ze zkušeností, jež je nám společná. Kate Listerová se s osobitým humorem ujímá dějin penisu a vulvy, testů panenství v dějinách, tématu afrodiziak a anafrodiziak, dějin prostituce, antikoncepce, proměn společenského vnímání masturbace nebo třeba i jízdy na kole. Cesta od erotických fresek v Pompejích po moderní nevěstince se sexuálními roboty či od středověkých zkoušek impotence po krádež varlat v současnosti vyvrací stereotypy a poskytuje cenný rámec aktuálním otázkám včetně genderu a sexuálního násilí. Text doplňují dobové ilustrace, často překvapivé, vtipné a někdy děsivé.

Listerová Kate
přednáší na Trinity University v Leedsu a ve svých článcích popularizuje dějiny sexu. Pod heslem „Buďte zvědaví a nesuďte“ spustila roku 2015 projekt Whores of Yore (thewhoresofyore.com), který dává hlas zavrženým a prostor pro nepředpojatou diskusi o sexuální tematice. Z materiálu, který zde shromáždila, čerpá i její kniha.

Zobrazit více

Detaily

Autor Kate Listerová
Vydavatel Paseka
Vydáno 2022
Počet stran 464
Formáty ePUB, PDF pro čtečky, Kindle (Mobi)
Velikost epub (40 MB), pdf2 (7 MB), mobi (60 MB)
ISBN 978-80-7637-287-0

Kategorie